| Item | Parameter |
|---|---|
| Part Number | ILTF-30W/CSL |
| Power | 30W |
| Input Voltage | AC100-277V |
| Output Lumens | 3000lm |
| Product Color | White |
| Technology | N/A |
| View Angle | 140D |
| IP grade | IP54 |
| Shell Material | Aluminum |
| Item | Parameter |
|---|---|
| CCT | 6000K |
| Color Index | 80 |
| Certification | CE,RoHS |
| Work Environment | '-10 to 50 oC |
| Work Life | 25,000hrs |
| Size | 175x175x55mm |
Why Huakia Systems?
Sustainable Solutions for Industrial Motor Control and Energy Efficiency.

Reliability
Industrial-Grade Reliability
Hardcore Stability: Optimized for high-temperature & fluctuating voltage environments.

Engineering Expertise
Application-Specific Solutions
System Integration: Tailored VFD & Solar solutions for pump, conveyor, and off-grid systems.

Global Support
24/7 Rapid Technical Response
Pro-Service: Direct engineer-to-client video support for commissioning and troubleshooting.

Efficiency
Proven Energy Optimization
ROI Focused: High-conversion inverters and LED systems that cut energy costs by up to 40%.




