| Item | Parameter |
|---|---|
| Part Number | PNS-4210 |
| Power | 30-42W |
| Input Voltage | AC100-277V 50~60Hz |
| Efficial | 90% |
| Factor | >=0.91 |
| Output Voltage | DC25-42V |
| Item | Parameter |
|---|---|
| Work style | Constant current-CC |
| Protect method | Short,Over current,Over load |
| Technology | Without flicker |
| IP Grade | N/A |
| Work Environment | '-10~65¡æ |
| Certification | CE,Rohs,EMC |
| Size | 115x42x25mm |
Why Huakia Systems?
Sustainable Solutions for Industrial Motor Control and Energy Efficiency.

Reliability
Industrial-Grade Reliability
Hardcore Stability: Optimized for high-temperature & fluctuating voltage environments.

Engineering Expertise
Application-Specific Solutions
System Integration: Tailored VFD & Solar solutions for pump, conveyor, and off-grid systems.

Global Support
24/7 Rapid Technical Response
Pro-Service: Direct engineer-to-client video support for commissioning and troubleshooting.

Efficiency
Proven Energy Optimization
ROI Focused: High-conversion inverters and LED systems that cut energy costs by up to 40%.




